facebook satış takibi

Düğün Hazırlıkları Sürecinde Dikkat Etmeniz GerekenlerDüğün evlenecek olan çiftler için hayatlarının en özel ve en güzel günlerinden biridir. Düğün hazırlıkları sürecinde çiftleri yoğun vakitler, stres dolu anlar beklemektedir. Düğün hazırlıkları genelde düğünden 3,4 ay önceden başlanır. Çiftler düğün ihtiyaç listesini oluşturur ve bu ihtiyaçları gidermek için yoğun bir şekilde çaba gösterirler. Çoğu çiftler düğün hazırlıklarında bazı hatalar yapmaktadırlar bu hatalarda hayatlarının en özel günü düğün gününde hem kendilerine hem de konuklara sıkıntı çıkarmaktadır. Bu yazımızda sizlere düğün hazırlıkları sürecinde dikkat etmeniz gereken birkaç bilgiler sunacağız. Düğün hazırlıkları yaparken şunlara dikkat etmelisiniz;
           
1- Düğün Davet Listesi Oluşturmadan Düğün Hazırlıklarına Başlamamalısınız
Çoğu çiftler düğün davet listesi oluşturmadan düğün salonu tutumu, düğün ikramları ve hediyelikleri yani kısaca düğün hazırlıkları yapmaktadır. Sizler sakın böyle bir hataya düşmeyin çünkü örneğin tutacağınız mekan 300 kişilik lakin düğüne 400 kişi gelmiş 100 kişiyi ayakta bekletmek olmaz. Öncelikle düğün davetli listenizi oluşturunuz daha sonra bu listeye göre düğün hazırlıkları yapınız.

2- Düğün Hazırlıklarını Tek Başınıza Üstesinden Gelmeye Çalışmayınız
Düğün oldukça teferruatlı, her detayına ayrı ayrı ilgi gerektiren oldukça yoğun süreçlerden biridir. “Ben bu süreci tek başıma yaparım” diyen çiftler hataya düşerler. Bu yoğun süreci tek başınıza geçmeyi planlarsanız çoğu şeyi eksik yapmakla beraber zaman kaybı yaşarsınız. Bu süreçte yanınızda bir organizasyon firması bulundurarak yükünüzü oldukça hafifletebilirsiniz. Organizasyon firmaları sizlere düğününüz ile ilgili a’dan z’ye her türlü ihtiyaç ve hizmeti sunacaktır.

3- Düğün Alışverişinizi Son Zamanlara Bırakmamak
Gelinlik, Damatlık, düğün şekerleri vb. düğün alışverişlerinizi asla ama asla son güne bırakmayınız. Özellikle gelinlik ve damatlık alışverişinizi olabildiğince erkenden yapınız. Gelinlik ve damatlık üzerinize istediğiniz gibi oturmayacaktır onu terziye götürmeniz istediğiniz kalıba sokmanız gerekecektir. Son zamanlara bırakılan bu alışveriş aceleden yanlış seçim yapmanızı sağlayabilir. Kesinlikle bu özel gününüzde bu hataya düşmeyin.

4- Gelinlik ve Damatlık Seçiminiz Vücut Tipine Göre Olmak
Düğünde sizleri şık gösterecek ve hatta düğün hazırlıklarında üzerinde sıklıkla durmanız gereken ihtiyaçlardan biri gelinlik ve damatlıktır. Gelinlik ve damatlık seçerken de asla ama asla bol, geniş, çok dar vb. seçimler yapmamalısınız. Seçeceğiniz gelinlik veya damatlık vücut tipinize göre seçilmeli ve hatta bir terziye gidip vücut tipinize göre gelinlik veya damatlığı ayarlamanız gerekecektir.

5- Organizasyon Rezervasyonunu Son Günlere Bırakmamak
Organizasyon firmaları özellikle düğün sezonu olan yaz aylarında yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Hatta bazı günler dolu bile olabiliyorlar. Erken organizasyon rezervasyonu yapmayın son güne bıraktığınız taktirde istediğiniz tarihte organizasyon firmaları dolu veya istediğiniz ekipmanlar o gün başkaları kiralamış olabilir. Böyle bir sorun ile karşılamamak için organizasyon rezervasyonunuz erkenden yapmanız gerekmektedir
 

Düğün Masası Süsleme Yazımızı incelemek için hemen tıklayınız...

Düğün Organizasyonu Çift İçin Zorlukları Nedir? yazımızı incelemek için tıklayınız...