facebook satış takibi

Evinizde Davet Organizasyonu Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmeli ?


Davetleri hazırlamak çok keyiflidir. Bu hazırlık aşamasında bazen küçük sorunlar çıkabilir işte o zaman işler karışabilir. Bu karışıklığı önlemek ve daha keyifli davetler hazırlamanızı sağlamak için aşağıdaki notlara dikkat etmeniz tavsiyesinde bulanacağız.

1.       Davetinize kimleri çağıracağınızı akrabalık derecesine, arkadaşlık derecesine göre detaylı bir şekilde yazmalısınız. Her bir katılımcının adını yazıp kendinize iyi bir davetli listesi çıkartmalısınız. Sonra bu davetlilere tek tek arayıp davet etmelisiniz eğer katılmayacaklar varsa bu kişileri listeden çıkartmalısınız. Bazı katılımcılarda kesin cevap vermeyecektir işte bu kişilere de bir işaret koyup kesin katılımcıyı, gelme ihtimali olanları tam olarak bilip hazırlığınızı ona göre yapmalısınız. Ne çok fazlası nede çok eksiği olmalı.

2.       Davetlilerinizi çağırırken ne çok erken nede çok geç haber vermemelisiniz. Eğer çok erken bildirirseniz unutabilir. Çok geç haber verirseniz de başka bir program yapılmış, planlanmış olabilir. Bunun için en makul takvim 10 – 15 gündür.

3.       Davetli sayınıza göre daveti yapacağınız yerin bu kadar davetliyi alıp almayacağına çok dikkat etmelisiniz bazen böyle minik hatalar yapılabiliyor. Kişi sayınıza göre oturma düzeninizi ve alanınızı ayarlamalısınız. Davette çocuklarda gelebilir aman çocukları sakın unutmayın.

4.       Ev davetlerinde saat aralığı çok önemlidir. Hazırlayacağınız ikramlıklar davetlilerin katılacağı saat dilimine uygun olmalıdır, eğer öğlen vakti bir davet verecekseniz minik atıştırmalıklar, kekler işinizi çözmez iyi bir yemek hazırlamalısınız.  Davetiniz üçten sonra başlayacaksa bu tür atıştırmalıklarla idare edebilirsiniz. Bahçenizde bir davet verecekseniz davetlileriniz sizden barbekü partisi bekleyecektir. İhmal etmeyiniz.

5.       Misafirlerinizi yapacağınız ikramlıklarda eğer alkol olacaksa davetlilerinize araçsız gelmelerini hatırlatmanız ya da davetlileriniz için birer şoför ayarlamanız gerekecek  davet sonunda hoş olmayan sonuçları hiçbirimiz istemeyiz bu nedenle de önlemimizi almakta fayda vardır.

6.       Davet organizasyonunuz için eğer bir firma ile çalışacaksanız organizasyondan en az 20 gün önce gidip menüyü ve organizasyon içeriğini anlaşmanız ve organizasyonun içeriğine göre davet saatinden en az         3 – 4 saat önce alanda olmalarını istemeniz gerekmektedir. Bazı misafirlerinizin erken gelme ihtimalini göz ardı etmemelisiniz.

7.       Davetlileriniz için hoş sürprizler, minik hediyeler de hazırlayarak davetlilerinizi hem şaşırtabilir  hem de bu davetin uzun yılar akılda kalmasını sağlayabilirsiniz.

Sizlerde bu maddeleri göz önünde bulundurup dikkat ettiğiniz sürece başarılı kaliteli bir davet organizasyonu düzenleyebilirsiniz.