facebook satış takibi

Kadir Gecesi İftar OrganizasyonuÖncelikle Kadir Gecesi ne zaman? Kadir Gecesi Nedir? Onun cevabını verelim;

10 Haziran Pazar günü başlanılan ve 11 Haziran Pazartesi sona eren, Kutsal Kitabımız Kuran-ı Kerim’in son peygamber Hz. Muhammet (s.a.v)’e indirildiği gece olarak, Müslümanlar için kutsal ve önemli günlerden sayılan Kadir Gecesine çok az bir vakit kaldı. Bu gecede Müslümanlar ibadetlerini yerine getirmek ile beraber bol bol dua ve tövbe eder çünkü bu gece dua ve tövbelerin kabul olduğu gece olarak bilinir.

Müslümanlar için önemli olan bu gecede çoğu belediye, kurumlar ve kişiler iftar organizasyonu, dini ve tasavvufi etkinlikler düzenlemektedir. Bu tarz etkinlik ve organizasyonlarda ise masa, sandalye, ses ve ışık sistemi, catering ekipmanları, yemek, ikramlar, tasavvufi gösteriler vb. birçok ekipmana ve hizmete ihtiyaç duyulur. Bu tarz ihtiyaçlar ise organizasyon firmaları tarafından karşılandığından bu özel gün organizasyon firmaları için oldukça yoğun geçen günlerden biri oluyor. Hatta yoğunluktan çoğu organizasyon firmaları dolu oluyor ve iş almıyorlar. Durum böyle olunca sizlere erkenden organizasyon rezervasyonu yaptırmak düşüyor. Kadir gecesinde yapacağınız organizasyon veya etkinliği son güne bıraktığınız taktirde, organizasyon ve etkinlikte ihtiyaç duyacağınız ekipman ve hizmeti karşılayacak organizasyon firması bulmanız oldukça zor olabilir veya istediğiniz ekipman ve hizmet Kadir Gecesinde başkalarına kiralanmış olabilir. Böyle bir sorun ile elbette karşılaşmak istemezsiniz bu sebeple de bugünden organizasyon firmanızı seçip organizasyon rezervasyonunuzu yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.  

Organizasyon firmalarından ihtiyaç duyacağınız önemli ekipman ve hizmetler şunlardır;
  • Oturma Alanı için masa ve sandalye
  • İftarların açılması için yemek, çorba, tatlı, su vb.
  • Tabak, bardak, kaşık, tepsi, peçetelik, tuzluk vb. catering ekipmanları
  • Lokmacı, Şerbetçi, Macuncu, Dondurmacı, Çaycı vb. sokak satıcıları
  • Sahne, Ses ve ışık sistemi.
  • Semazen, Hacivat ve Karagöz, Aşuk ve Tasavvuf Gösterileri
  • Konuklara hediyelik şeker, gül kolonyası vb. hediyelikler.
Yukarda belirttiğimiz ihtiyaçlar ramazan ayında, kadir gecesinde yapılan organizasyon ve etkinliklerde en çok ihtiyaç duyulan hizmet ve ekipmanlardır. Bu ihtiyaçlar ise organizasyon firmaları tarafından karşılanmaktadır.Sizlerde Ramazan ayı veya Kadir Gecesi organizasyon veya etkinlik yapmak istiyorsanız erkenden organizasyon firmanız ile anlaşıp organizasyon rezervasyonunuzu yaptırmalısınız.