facebook satış takibi

Ramazan Organizasyonuna Masa ve Sandalye Satın mı Almalıyım? Yoksa Kiralamalı mıyım?Ramazan ayında düzenlenen organizasyonların hepsinin ana ihtiyaçları masa ve sandalyelerdir. Bunun sebebi ramazan ayında düzenlenen organizasyonda genellikle iftar organizasyonları olmaktadır. İftar organizasyonunda da konuklara rahat bir şekilde oturup iftar açacağı bir alan oluşturmanız gerekmektedir bu alan ise masa ve sandalyeler ile oluşmaktadır. Bu sebeple ramazan ayında düzenlenen hemen hemen her organizasyonda ihtiyaç listesinin ilk sırasını masa ve sandalye almaktadır. 21 yıllık organizasyon tecrübemize dayanarak söylüyoruz ki Ramazan ayında en çok kiralamaya verdiğimiz ürünler masa ve sandalyeler olmaktadır.

Ramazan ayında organizasyon yapacakların kafasında şu soru işareti takılıyor acaba düzenleyeceğim organizasyona masa ve sandalye satın mı almalıyım? Yoksa kiralama mı yapmalıyım? Ramazan ayında organizasyon yapacakların kafasında oluşan bu soru işaretini cevaplayalım;

Organizasyonlar genellikle kısa sürelidir, sürekli yaptığınız bir etkinlik değildir. Yılda sadece 1 veya 2 kere kullanacağınız masa ve sandalyeyi yüksek fiyatlara satın almak yerine uygun fiyatlara kiralamanız daha mantıklı olacaktır. Örneğin en ucuz sandalye dediğimiz plastik sandalyeler satın almaya kalksanız 35 TL’ye 1 adetini alırken kiralamak istediğiniz taktirde 1,5 TL bir ücret ödemeniz gerekecektir.

Ramazan ayında genellikle bazı belediye ve kurumlar ramazan ayı boyunca sokak iftarı organizasyonu yaparlar. Yapacağınız sokak iftarı organizasyonunda da masa ve sandalye ihtiyacınızı kiralama yaparak karşılamanız sizlere bu etkinliği daha uyguna getirmenizi sağlayacaktır. 1000 – 2000 ve hatta 5000 kişilik bir sokak iftarı verdiğinizde ihtiyaç duyulan masa ve sandalyeyi satın almak oldukça pahalıya gelecektir satın alsanız bile onları bir yerde tutmak için bir depoya ihtiyaç duyacaksınız bu sizlere hem zahmetli hem de oldukça masraflı olacaktır bu sebeple satın almak yerine uygun fiyatlara kiralamak daha mantıklı.