facebook satış takibi

Reklam Filmi Yarışması Tüm Detaylar

AMATÖR REKLAM FİLMİ YARIŞMASI 2015

KONU VE AMAÇ

Türk Sinemasının 100. Yılı kapsamında Eğlence Organizasyon olarak bir reklam filmi yarışması düzenlenecektir. Reklam filminin ana teması Organizasyon ‘dur. Organizasyonun hayatımızdaki yeri, ne sıklıkta ve nasıl kullanıp ihtiyaç duyduğumuz üzerine çalışmalar yapılabilir.
DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ
·         Çarpıcı senaryo
·         Başvuran eserlerde organizasyon içeriğine bağımlılık.
·         Eserde görsel ya da işitsel olarak Eğlence Organizasyon adı veya logosu geçişinin değerlendirilmesi.  
·         Reklam filmi televizyon, internet ve sinemada yayınlanmaya uygunluğu
·         Diğer reklam filmi kriterleri


DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR 
·         Reklam filmi, televizyon, internet, sinema gibi iletişim araçlarında yayınlanmaya uygun olmalıdır.
·         Reklam filminde Eğlence Organizasyon ibaresi görsel ya da işitsel olarak geçmelidir. Eğer ihtiyaç duyulacaksa logo www.eglenceorganizasyonu.com.tr sitesinden indirile bilinmektedir.
·         Reklam filmi konusu organizasyon olmalıdır. Bu düğün, davet, açılış, fuar ve özel gün organizasyonu olabilir.
·         Konular organizasyon ve organizasyonun işleyişi, sonuçları, müşteri açısından verdiği haz  üzerine olabileceği gibi yaşanılan heyecan dolu olaylar ve gerçekleşen anılarda olabilir. Burada reklamı çeken yönetmenin hayal gücüne bırakılmıştır.


KİMLER KATILABİLİR
Reklam filmi yarışmamıza Türkiye ve KKTC’deki üniversitelerinde okuyan tüm öğrenciler katılabilir.


BAŞVURU KOŞULLARI
1.      Yarışmaya projelerini gönderen kişiler, ilgili projenin kendisine ait olduğunu taahhüt etmelidir.
2.      Reklam filmlerinin, 30 saniyeyi aşmaması gerekmektedir.
3.      Yarışmaya katılacak filmler, Pelikül (35, 16,8, Süper 8), Mini DV, DVD, Betacam, High 8, High Definiition (HD) formatlarından biri ile üretilmelidir.
4.      Başvuruya gönderilecek filmler DVD formatında, yüksek çözünürlükte ve DVD ‘de izlenebilecek formatta teslim edilmelidir.
5.      Yarışmaya katılan filmler bir ekip tarafından üretilmiş olsalar da, başvuru filmin yönetmeni tarafından “şahsen” yapılmalıdır. “Başvuran” olarak ekip adı ya da birden fazla kişi kabul edilmeyecektir.
6.      Katılımcılar birden fazla reklam filmi ile yarışmaya katılabilirler. Her bir film ayrı değerlendirilecektir.
7.       Daha önce başka yarışmalara katılmış çalışmalar yarışmaya kabul edilmeyecek, tespiti halinde yarışma dışı bırakılacaktır.
8.      Bu yarışmaya, Eğlence Organizasyon çalışanları, yarışmada jüri üyesi olarak görev alanlar ile birinci derece yakınları katılamazlar. 
9.      Katılımcıların öncelikle www.eglenceorganizasyonu.com.tr web sayfasındaki başvuru formunu doldurup online olarak başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvuru yaptıktan sonra, aldıkları kayıt numarası ile ön eleme için videolarını youtube yüklemeleri ve bu yüklemenin linkini mail atmaları gerekmektedir. ( Youtube yüklerken “Eğlence Organizasyon Reklam Filmi Yarışması Kayıt No : ????? “ olarak yüklemeleri gerekmektedir.  Ön elemeyi geçen videolar web sitesinde (eglenceorganizasyonu.com.tr ) yayınlanmaya başlayacaktır. Web sitesinde yayınlanan videoların madde 4’de gösterilen formatta adresimize (Eğlence Organizasyon - Bahçelievler Merkez Mah. Mahmutbey yolu Cad. Çiçek Sokak No: 12 Bahçelievler – İstanbul )   kargo yapılması gerekmektedir.
10.  Başvuru formunun çıktısı ile beraber film, 2 DVD kopyası halinde 30 Ocak 2014 saat 17.00’ ye kadar (Eğlence Organizasyon -  Bahçelievler Merkez Mah. Mahmutbey yolu Cad. Çiçek Sokak No: 12 Bahçelievler – İstanbul )   adrese teslim edilmesi gerekmektedir. Çalışmalar Kargo yoluyla gönderilmelidir.
11  - Eğlence Organizasyon yarışma kurallarını ve şartlarını değiştirme hakkına sahiptir. 


KULLANIM HAKLARI
1.      Ödül kazanan yapıtların telif ve yayın hakkı Eğlence Organizasyon’a ait olacaktır. Reklam filmi sahibi/sahipleri vermiş olduğu bu izni geri alamayacağını ve verilen bu izin karşılığında Eğlence Organizasyonun kendisine/kendilerine ayrıca bir bedel ödemeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu yapıtlar Eğlence Organizasyon’un içinde bulunduğu topluluğa ait kuruluşlarda/sosyal mecralarda da kullanılabilir ya da yayınlanabilir. Eğlence Organizasyon tüm projeleri basılı veya elektronik ortamda kamuoyuyla paylaşabilir. Eğlence Organizasyon teknik koşullar nedeniyle gerekli gördüğü takdirde, proje üzerinde istediği doğrultuda değişiklik yapabilir. Proje sahibi, bu değişiklik nedeniyle Eğlence Organizasyondan bir hak ve ücret talebinde bulunamaz. Filmde kullanılan müziklerin telifiyle ilgili her türlü yasal sorumluluk, film sahibi/sahiplerine aittir. Yarışmaya gönderilen filmler iade edilmez.
2.      Jürinin kararı kesindir, tartışmaya açık değildir, değiştirilemez.
3.      Eğlence Organizasyon, gerektiği takdirde yarışmayla ilgili herhangi bir kuralı değiştirme hakkına sahiptir.
4.      Katılımcılar reklam filmlerini değerlendirme amaçlı Eğlence Organizasyon’a göndererek, işbu şartnamede belirtilen tüm hususları kabul ettiklerini beyan ederler.


DEĞERLENDİRME VE ÖDÜLLER
Firma, firma çalışanları, Kurumsal müşteriler, yönetmen, oyuncu ve akademisyenlerden oluşan jüri eserleri değerlendirecektir.Değerlendirmede videonun youtube da izlenme ve beğenme sayısıda belli bir oranda göz önüne alınacaktır. Başarılı eserler, şartnamede belirtilecek ödülleri kazanmanın yanı sıra firmanın internet sitesinde ve firmanın sosyal paylaşım ağında, uygun görülmesi halinde, firmanın uygun göreceği her türlü mecrada yayınlanabilecektir.


JÜRİ ÜYELERİ
·         Eğlence Organizasyon Sahibi Gültekin Tepe
·         Ofider ( Organizasyon Firmaları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri)
·         Eğlence Organizasyon Kurumsal Müşterileri
·         Evleniyoruz Dergisi Sahibi
·         Akademisyenler ( İsimleri Bildirilecektir)
·         Yönetmenler ( İsimleri Bildirilecektir)
·         Eğlence Organizasyon Çalışanları


ÖDÜLLER
·         Birincilik Ödülü    : 3.500 TL
·         İkincilik Ödülü      : 1.500 TL
·         Üçüncülük Ödülü : 1.000 TL


YARIŞMA TAKVİMİ
·         Başvuru Tarihleri: 1 Eylül 2014 -  31 Eylül 2015
·         Jüri değerlendirmesi: Daha sonra duyurulacaktır.
·         Sonuçların açıklanması: Daha sonra duyurulacaktır.
·         Ödül Töreni Daha sonra duyurulacaktır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN: Meryem Gündüz 444 6 892 
bilgi@eglenceorganizasyonu.com