facebook satış takibi

Evleniyoruz Dergisi Gültekin Tepe Makalesi


Kar Düğünü
 
Hayır hayır yanlış okumadınız, doğru okudunuz kır düğünü değil kar düğünü. Herkes kır düğününü çok iyi bilir ama kar düğününü pek çok kişi bilmez. Bu ay sizlere biraz kar düğünlerinden bahsetmek istiyorum. Kar düğünleri Türkiye’ye biraz uzak. Ülkemizde çok popüler değildir. Dünyada da çok bilinmez. Ülkemizde genellikle köylerde zor kış şartlarında gönülsüz olarak bazen yapılmaktadır. Benim size bahsedeceğim kar düğünleri çok farklı, kışın yapılan köy düğünlerine hiç benzemiyor.
Ülkemizde kış turizmi yapan oteller yılın neredeyse beş altı ayını kar altında geçirirler. Bu oteller ülkenin birçok vilayetine yakındır. Bazen bu otellerde kışın kapalı salon düğünleri yapılır ama benim bahsedeceğim bu da değil. “ Peki o zaman nedir? “ dediğinizi duyar gibi oldum. O halde sizlere bir Kar Düğününü detaylı anlatayım.  

Düğün Fotoğrafçısı
Beyaz bembeyaz karlar içinde çam ağaçları ile süslenmiş sade bir manzara düşünün. Gelin alışılmış gelinliğini farklı renklerde etoller ile veya kürkü ile süslemiştir.  Damat smokinini giymiş, fakat kış şartlarına uygun şekilde smokini kaşedendir. Gelin ve Damat bu uçsuz bucaksız kar manzarasında birbirinden güzel fotoğrafları düğün fotoğrafçısına pozluyorlardır. Alışılmışın dışında farklı bir mekan, farklı bir nüans, farklı pozlar ve farklı bir düğünün mutluluğu ile birbirinden güzel pozlar vermektedirler.

Davet Saatleri
Kar düğünleri genellikle gündüz saatlerinde başlar, isteğe göre gece geç saatlere kadar devam eder. Gündüz saatlerindeki manzara ile gece saatindeki manzara birbirinden o kadar farklıdır ki, hiç birini kaçırmamak gerekir.

Davetlilerin Gelişi
Davetlilerin giriş yaptığı alanın iki başında büyük kardan damat ve kardan Gelin inşa edilmiştir. Davetliler bu el ele tutuşmuş çiftin altından geçerek mekana girerler.

Davetlilerin Konumlandırılması
Davetliler kokteyl düzenine göre konumlandırılmıştır. Kokteyl masaları çam şeklinde yada buzdan bistro masa şeklinde olabilmektedir.

Gelin ve Damadın Gelişi
Tüm hazırlıklar bitmiş davetliler Gelin ve Damadı beklemektedir. Önce bembeyaz mavi gözlü Sibirya kurtlarının sesleri duyulur, onlarda taşıdıkları kişilerin mutluluğuna ortak olmuşlardır. Gelin ve damat ormanın içinden köpeklerin çektiği bir kızak ile uzaktan görünürler. Kızak ve köpekler gelin arabası gibi süslenmiş, çanlarla çıngıraklarla gelmektedir. Alkış kıyamet gelin ve damat kızaktan inip gelin yolundan yürümeye başlarlar.

Gelin Yolu
Uzun Buz Prizmaları renklendirilmiş ve ışıklandırılmıştır. Gelin ve Damat bu prizmaların arasından yürürken eğer kar yağmıyorsa suni kar makinesi ile kar yağdırılır.

Nikah Masası
Büyük buz kalıpları heykeltıraşlar tarafından şekillendirilmiş ve o güne özel (kişiye özel) bir figür çıkartılmıştır. Bu figürün üstü düzdür ve nikah masası gibi kullanılır. Masa önünde gelin ve damada ayakta nikah kıyılır. Gelin ve damadın arkasında eşsiz doğal manzara durmaktadır. Davetliler buz kalıplarından yapılmış çam kozalakları ile süslenmiş sandalyelerde otururlar. Nikah töreni bitiminde kar topundan yapılmış gelin çiçeği davetlilere çift tarafından atılır.

Nikah Şekerleri
Tercihe göre minik eldivenler, kartopu, minik kardan adam figürleri, kar motifleri şeklinde hazırlanmıştır.

İkramlar
Dondurma, sıcak şarap, kanyak, sucuk, suşi, deniz ürünlerinden kanepe çeşitleri ve alternatif yiyeceklerden oluşmaktadır.

Isınma
Peki her şey çok güzel de bu insanlar nasıl ısınacak diye sorabilirsiniz. Şarap, kanyak, dans ve sıcak bir öpücük…
İyi Yıllar
<div style="\&quot;text-align:" right;\"="">

Gültekin Tepe
Organizasyon Firmaları Derneği Başkanı
Ocak 2013 Sayısı Evleniyoruz Dergisi DAvet Eki  Ürüneri İnceleyiniz : http://www.eglenceorganizasyonu.com.tr/grup/1/dugun-organizasyonu.html

Kampanyaları İnceleyiniz : http://www.eglenceorganizasyonu.com.tr/ayin-urunleri.html

Tanıtım Filmini İzleyiniz : http://www.youtube.com/watch?v=A8M_m7WecH8

Sahip Olunan Belgeleri inceleyiniz : http://www.eglenceorganizasyonu.com.tr/belgelerimiz.html

Firma Hakkında Daha detaylı bilgi alınız : http://www.eglenceorganizasyonu.com.tr/hakkimizda.html

Telefon numaraları, adres bilgilerine ulaşınız : http://www.eglenceorganizasyonu.com.tr/iletisim.html

O
rganizasyonlar ile ilgili Makale Okuyunuz : http://www.eglenceorganizasyonu.com.tr/haber_detay/41/kumsal-dugunleri-mercan-kayaliklari-makalesi.html

Düğün Organizasyon web sitesine gidiniz : : http://www.dugunorganizasyon.com/

Kurumsal web sitesine gidiniz : http://eglenceorganizasyon.com/


Diğer Makalelerden Seçmeler

Düğünde Gelinden Başka hiçbir kadın eyaz giymeye cesaret edemez... : http://www.eglenceorganizasyonu.com.tr/haber_detay/30/beyaz-duvak-gultekin-tepe-makalesi.html

Düğün Gününün Tadını Çıkartmaya Bakın : http://www.eglenceorganizasyonu.com.tr/haber_detay/40/dugun-gununun-tadini-cikartmaya-bakin.html

Düğün Organizasyonlarında Dikkat Edilecek Hususlar : http://www.eglenceorganizasyonu.com.tr/haber_detay/39/dugun-organizasyonlarinda-dikkat-edilecek-hususlar.html

Gültekin Tepe ve Eğlence Organizasyonu Hakkında Daha fazla Bilgi ve Telefon :   http://www.eglenceorganizasyonu.com.tr/hakkimizda.html