facebook satış takibi

Personel Eğitim Seminer Organizasyonları Nasıl Yapılır

Personel Eğitim Organizasyonları
Günümüzde eğitim deyince personelin kaçtığı ve katılmak istemediği aşikardır. Bu sıkıcı eğitimleri daha neşeli ve katlanılabilir hale getirmek işletmelerin elindedir. Yapılan eğitimleri bir kampa dönüştürebiliyorsak daha verimli hale gelebilir. Personel eğitim programlarında yaptığımız etkinlikleri incelediğinizde sizde eğitim almak isteyeceksiniz. Örnek eğitimlerimizi lütfen okuyunuz.
 
·         Konsept Programlar
·         Kamplar
·         Yarışmalar
·         Gösteriler
 
 
Satış Ekibine Sıradışı Bir Eğitim
Karpuzcu
Geceden kurulan bir karpuz standı ve sabah erkenden gelip karpuzları silmeye başlamış bir karpuzcu. Karpuzcu karpuzları silip parlatırken bir taraftanda karpuz satmak için “karpuza gell” diye bağırmaktadır.  Satış ekibi içeri girdiğinde karşılaştıkları bu manzara karşısında epeyce bir keyflenip ne verilmesi gerektiğini anlayacaktır. Tabiki karpuzcumuz aslında bir tiyatro oyuncusudur ve işini nasıl yapacağını bilir. Daha önceden aldığı birfinge göre davranışlarını sergiler. Satış ekibi toplanır ve karpuzcu karpuzu nasıl sattığını anlatmaya başlar. Gerisi sürprizimiz olsun. ( Tecrübe ettiğimiz firma : Borusan 2011 )
 
World Star
Genel merkez binasının toplantı salonuna kurulan bir sahne renkli hediyelikler, aksesuarlar ile donatılıp bir tiyatro sahnesi havasına bürünür. Oyuncular jüri koltuğuna oturur ve satış ekibinin zorlu oyuncular ile birlikte satışa çıkmalarını izler. Satış ekibi gruplara ayrılır ve ürünleri zorlu oyunculara satmaya başlar. Jüri ise değerlendirme yapar. Ekip yıllarca unutamayacağı keyifli bir gün yaşar. Ve ne vermek istiyorsanız fazlasını alır. ( Tecrübe ettiğimiz firma : Yapı Kredi 2009 )
 
Pişekar İle Kavuklu
Ramazan için tedarikçilerine vermiş olduğu iftar yemeğine bir renk katmak için kavuklu ve pişekar sahneye çıkıp sadece tedarikçilerin ve işetme çalışanlarının anlayacağı işin özüne uygun terimlerden oluşan bir interaktif gösteri sunmaktadır. Oyuncuların işin bu kadar detayına inip ince espiriler yapması katılımcıları şaşırtmış ve kendilerinden birşeyler buldukları içinde bir o kadar mutlu olmuşlardır. ( Tecrübe ettiğimiz firma : ….. İlaç 2007 )
 
 
Güldür
( Tecrübe ettiğimiz firma : Step Halı  2012 )
 
Seksenler
 
Satış ekibi ve tüm personel neden 1980 yılının güzelliklerini tekrar yaşamasın. 1980’leri yaşamayanlar nasıl yaşandığının daha farkına varmasın. İşte yapılan sahne showları, tüm ekibe ayarlanmış özel kostümler, ikramlıklar ve dekorun 1980 yıllarına ait olduğu bir organizasyonda sizde ne derece eğitim alındığını ve eğlenildiğini tahmin edersiniz. Satış ekibi eğitim almak için kampa girerken 1980 yılı konsepti içinde o sıkıcı eğitimi unutup kendini yeniden dünyaya gelmiş gibi hissetmektedir. ( Tecrübe ettiğimiz firma : dugun.com 2014 )
 
Tiyatro
İş güvenliği çok önemli. Her yıl 28 Nisan’da kutlanan Dünya iş güvenliği günü için gülerek, eğlenerek bir iş güvenliği eğitimi alan personel daha ne ister. Bilet ile girilip tiyatro oyunu izler gibi izlenip oyun bitiminde oyunun galasına katılmak kokteyl organizasyonu ile süslenmiş ve tiyatro oyuncuları ile oyunu değerlendirmeyi nasıl bulursunuz. Hem güldürüp hemde düşündüren bir projedir. İş güvenliği kim için gerekli izleyenler daha iyi anlamaktadır. Her işletmeye özel olarak hazırlanan proje yıl boyu konuşulmaktadır. ( Proje Ettiğimiz firma : Özkan’ın Şirketi  2014 )