facebook satış takibi

Volkan show ve volkan çeşitleri

Volkan Çeşitleri Nelerdir?
Volkan Show Nedir?
Uzaktan kumandalı volkan nasıl yapılır?
Volkan nerede kullanılır?
Volkanlar kaç saniye yanar?
 
Müşterilerimiz volkanın ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını merak ettiklerinden dolayı genellikle bize daha detaylı bilgi vermemizi istediklerini belirtirler. İşte size volkan nedir? Ne çeşitleri vardır? Nerelerde kullanılır? Sorularına birkaç cevap.
 
Organizasyonların vazgeçilmez ürünlerinden olan ateşli gösteri ürünü volkan ilk bakışta ikiye ayrılmaktadır.
 
·         Silindir Volkan
·         Konik Volkan

 
 
Silindir Volkan
Konik volkana göre daha güçlü ateş püskürten bir volkan çeşididir. Daha şık ve daha güvenilirdir. Silindir volkan da kendi arasında birkaç çeşide ayrılmaktadır. Şimdi bu çeşitleri görelim.
 
·         Dumanlı ve Dumansız Silindir Volkan
·         Kumandalı ve Kumandasız Silindir Volkan
·         Ateş Yüksekliğine ve yanma süresine göre Silindir Volkan
 
Dumanlı ve Dumansız Volkan
Yukarıda gördüğümüz üç farklı seçenekten birincisinde okuduğumuz dumanlı ve dumansız volkan çeşitlerini de şöyle açıklayabiliriz. Örneğin iç mekânda bir organizasyon yapacaksanız dumansız volkan seçmeniz gerekmektedir çünkü volkandan çıkan duman sizi rahatsız edecek ve burnunuzu sızlatacaktır. Ayrıca çıkan duman zehirlidir.  İşte bu yüzden iç mekân organizasyonlarında kesinlikle dumansız iç mekan volkanı kullanmalısınız.  Dış mekânda açık alanda dumanlı volkan kullanmanızda bir sıkıntı olmayacaktır.
 
Kumandalı ve Kumandasız Silindir Volkan
Kumanda ile kurulan volkanlar uzaktan ateşlendiğinden davetliler arasında büyük sürpriz yaşatır. El ile yakılan volkanlar sigara, çakmak, kibrit vs. ile yakılmaya çalışıldığından çirkin bir görüntü ortaya çıkar. Örneğin gelinle damat girişi sırasında kamera uzaktan çekerken gelinin ve damadın önünde volkanları yakmaya çalışan birinin gözükmesi çok çirkin bir video çekimi şeklinde görünür. Uzaktan kumandalı volkan kullanmak her zaman için daha şık, daha prestijli ve daha güvenlidir.
 
Ateş yüksekliğine Göre Silindir Volkan
Ateş yüksekliği ne kadar yüksek olursa uzaktan görünmesi o kadar etkin olan volkanlar bulunmaktadır. Volkanlar 3 – 5 – 7 inç gibi ölçümlendirilmektedir. Rakam yükseldikçe ateşin gücü ve yerden yüksekliği de artmaktadır. Yine inç yükseldikçe volkanın yanma süreside artmaktadır.  Işıl ışıl parlayan bir volkan gördüğünüzde bunun incinin yüksek olduğunu anlarsınız. Boyu kısa olan volkanlar ise inçi düşük volkanlardır. Silindir volkan fiyatları ise konik volkanlara göre biraz daha yüksektir. 

 
 
Konik Volkan
Konik volkanlar da yine silindir volkanlar gibi dumanlı, dumansız ve inçlerine göre ayrılmaktadır. Konik volkanlar silindir volkana göre daha az ışıldamaktadır. Kalitesi düşük olan volkan çeşidi konik volkandır.
 
Gültekin Tepe
Kaynak gösterilmeksizin alıntı yapılamaz. 


Organizasyonunuzda uzaktan kumandalı volkan kullanmak istiyorsanız fiyatı için tıklayınız...