facebook satış takibi
  • KATEGORİLER

Piknik Organizasyonu

Piknik Organizasyonu 

Piknik Organizasyonlarında Genellikle Aşağıdaki Detaylar Kullanılmaktadır. Önemli Olan pikniğe katılan davetlilerin bu organizasyondan mutlu ayrılmalarıdır. 

1. Pikniğe Gelen Davetlilerin Oturma Düzenin Hazırlanması 
2. Pikniğe Gelen Davetlilerin Yiyecek ve İçeceklerinin hazırlanması 
3. Pikniğe Gelen Davetlilerin Eğlendirilmesi 
4. Gösteriler 

Piknik Oturma Düzenleri
 

Piknik organizasyonlarında davetliler oturabilecekleri rahat edebilecekleri masa ve sandalyelere ihtiyaç duyarlar. Piknik mekanlarında eksik masa ve sandalye olabilir. Önceden piknik mekanının incelenmesi ve yeterli sayıda oturma grubunun olup olmadığı kontrol edilmelidir. İhtiyaca göre piknik organizasyonlarında oturma grubu olarak aşağıdakinlere ihtiyaç duyulur.

Masa ve Sandalye
Piknik Masası
Armut Minder
Renkli Yer Minderleri
Kilim

Yiyecek ve İçecek
 

Piknik organizasyonlarında önceden hazırlanmış kahvaltılıklar çok önemlidir. Piknikçiler çok erken saatlerde piknik alanına gittiklerinden dolayı hazırlıkların geceden yapılmış ve mekanda hazır tutulmuş olması gerekir. Piknik organizasyonlarında kahvaltılıklar kişi sayısına göre hazır olarak paketlenmiş olursa davetliler memnun olacaktır. Kişi sayısı 300'ün altındaysa açık büfe kahvaltı organize edilebilinir. Piknik organizasyonuna katılan davetliler genellikle öğlen yemeğinde mangal beklemektedir. Aparatif, geçiştirmelik yiyecekler piknik organizasyonları için uygun değildir. Pikniklerde açık havadan dolayı davetliler normalinden daha fazla acıkırlar. Temiz hava insanın iştahını açar bu yüzden yiyeceklerin fazla olması önemlidir. 

Yiyecek içecek kısmında Aşağıdaki Panayır satıcılarını unutmamak gerekir. 

Sokak Satıcıları
 

Pamuk Şekerci
Patlamış Mısırcı
Maraş Dondurmacı
Macuncu
Lokmacı
Kahveci Güzeli ve Diğerleri. Eğlence
 

Piknikte yemek ne kadar önemliyse eğlence de o kadar önemlidir. Piknik organizasyonlarında davetliler doyasıya eğlenmek ister. Oynamak, koşmak, yorulmak ister. Piknik Organizasyonlarında genellikle tercih edilen oyun detayları aşağıdaki gibidir. 

Yetişkinler
 

Müzik ile Halay çekme, dans etme ve Oynama
Mikrofondan Şarkı Söyleme Yarışmaları 
Çuval Yarışları 
Halat Çekme Yarışları 
Masa Tenisi, Langırt oyunları 


Çocuklar
 

Şişme Oyunlar 
Palyaçolar
Yüz Boyamacılar, 
Çocuklar için halat ve çuval yarışları. 

Gösteriler


Pikniğe gelen davetliler gösterileri izleyerek veya onlara katılarakta çok eğlenceli vakit geçirebilirler. En sık kullanılan Gösteriler aşağıdaki gibidir. 

Karikatürist
Tarot Falcısı 
Sihirbaz Gösterisi 
Akrobat Gösterisi 
Dans Gösterileri 

Piknik

Piknik Organizasyonu
Sizi Arayalım
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Mesaj